wtorek, 25 lipca 2017

Kopanie na ławy fundamentowe i kręcenie zbrojenia.

Jesteśmy w trakcie kopania fundamentów,  kopiemy ręcznie ponieważ pewien  Pan który przyjechał obejrzeć stwierdził że oczywiście może nam wykopać mini koparka ale wszędzie nie podejdzie a to bardzo skaplikowane jest itd. A w dodatku stwierdził że koszt wykopania  to jakieś 700zl a nawet może wyjść 1000zł tak więc po burzliwej dyskusji doszliśmy do wniosku że wykopiemy je sami ręcznie. Jak na razie kopiemy we dwoje a popołudniami pomaga nam teść ale czekamy na wsparcie rodziny. Od punktu 0 musimy mieć do dna fundamentów 135cm. Po po wcześniejszym zebraniu humus zostało nam do wykopania jakieś 70cm. Całych ław fundamentowych nie szalujemy ale sama górę czyli jakieś 10cm po szalunkach łatwiej będzie nam wyrównać wierzch i na pewno nie pójdzie nam tak dużo betonu.
Jak widać na zdjęciach poniżej w między czasie kręcę zbrojenie, tak wiem "baba na budowie to tylko przeszkadza". Na szczęście mój mąż tak nie uważa i zawsze wszystkie decyzję razem musimy przedyskutować i obrać plan działania, tak wiem ciężko w to uwierzyć ale On na prawdę się mnie pyta: "a jak ty uważasz?" .

"Ja  Jestem kobieta pracująca, żadnej pracy się nie boje" jak to powiedziała Irena Kwiatkowska w "Czterdziestolatku" i ze mną jest podobnie jak trzeba to " śmigam " ze szpadlem (a kupiłam sobie ostatnio taki fajny firmy "Fiskars" kosztował aż 62 zł) a teraz kręcę zbrojenie i jak trzeba to robię dosłownie wszystko.

Jeżeli chodzi o zbrojenie to podzielę się z wami pewną tajemnicą....
Ale to jeszcze nie dziś :-)

6 komentarzy:

 1. Dospawaj do zbrojenia bednarke sluzacej jako uziemienie a w przyszlosci zaoszczedzisz na wykonaniu instalacji elektrycznej z 300zl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak wiem że trzeba to zrobić, tylko się zastanawiam ile ich trzeba zrobić tzn ile sztuk.

   Usuń
  2. Do uziemienia wystarczy jedna sztuka, no chyba że chcesz zrobić odgromienie to wtedy na każdym rogu po jednej sztuce.

   Usuń
  3. Dziękuję za informację trszczeczke rozjaśniłeś mi w głowie :-)

   Usuń
 2. A wiedziałem że coś jeszcze trzeba kupić �� czyli dla pewności 1 do skrzynki i 4 po rogach

  OdpowiedzUsuń
 3. Bednarki już są. Jeszcze tylko je zamocować...

  OdpowiedzUsuń