niedziela, 30 lipca 2017

szalunek i chudziak

Jak pisałam we wcześniejszym poście mieliśmy szalować tylko jakieś 10 cm samej góry ław fundamentowych ale jednak musimy całe ponieważ warunki atmosferyczne nam nie sprzyjają i porostu brzegi się obsuwa więc zmiana planów ale trudno tak trzeba. W wykopach mamy troszkę wody ale to deszczówka więc wyparuje, na dno będziemy sypać "chudziaka" więc będzie miał co wciągnąć :-)


Kopie, równam,  wbijam kołki i przykręcam szalunki,  tak wkrętarką też potrawie się obsługiwać :-) 
Pomagaja nam dwaj koledzy Łukasz i Przemek więc i robota idzie nam szybciej. Jedni robią szalunki a drudzy już wyrównują wykop pod chudziaka i też powoli sypiemy chudziaka a tak wygląda nasz sprzęt do wyrównywania go :-)
Dokładniej o betoniarce pisze mój mąż.Chudy beton robimy sami bo mamy całkiem sporo piachu, kupiliśmy cement kl. 2 bo taki jest wystarczający. Posiadamy również starą betoniarkę więc z mieszaniem nie ma problemu a nasz agregat spokojnie ją pociągnie chociaż trzeba troszeczkę pomóc tzn ręcznie zakręcić bębnem betoniarki bo agregat nie daje rady a później już nie ma problemu nawet wypełnioną "dobrze się kreci ;-) ". 

Tak oczywiście we wszystkich pracach uczestniczę osobiście.
Ostatnio pisałam o niespodziance ale jeszcze troszeczkę musicie poczekać ;-)3 komentarze:

 1. Na prawdę przydatny i bardzo interesujący artykuł Na pewno skorzystam z wiedzy w nim zawartej. Jśli jednak chodzi o murowanie domu i stawianie ścian, zastanawiam sie czy potrzebne mi będa duże ilości rusztowań takich jak te https://serwisbudowy.pl/kategoria-produktu/rusztowania/warszawskie-i-kozly-murarskie/? Jestem w tym mozna powiedzieć laikiem, więc chciałbym was prosić o poradę

  OdpowiedzUsuń
 2. Słuchajcie, jeśli już zamierzacie zalewać fundamenty czy stropy, to od siebie polecam wam abyście zdecydowali się w tym zakresie na usługi profesjonalnej betoniarki z wydajną pompą do betonu. Na pewno ułatwi wam to i przyspieszy pracę, a do tego da gwarancję solidniejszego fundamentu


  https://ciepiela.eu/

  OdpowiedzUsuń
 3. Szalunki z oferty https://serwisbudowy.pl/kategoria-produktu/szalunki/scienne/ bez większych problemów można zastosować do murów oporowych, cokołów, słupów, szybów windowych, zbiorników kolistych czy też różnego rodzaju kanałów.

  OdpowiedzUsuń