niedziela, 20 sierpnia 2017

zalewamy fundamenty

     Nareszcie nastał ten dzień zlewamy fundamenty!
Czekaliśmy na to bardzo długo i nareszcie spełniło się marzenie. umówieni byliśmy na 18 że przyjedzie grucha i nam wyleje ale koło 17 zadzwonili że jednak będą o 19 troszeczkę się zmartwiłam ale no cóż tyle czekałam to i jeszcze godzina mi nie zaszkodzi.
      Spokojnie dokończylśmy zbrojenia, był czas by posprawdzać czy wszystkie są dobrze podniesione i w czasie zalewania np. sie nie powyginają. czy na pewno sa wszystkie narożniki, czpienie itp. 
      Przyjechał kierownik budowy by sprawdzić czy wszystko jest jak w projekcie, a nad naszymi głowami zaczynało się dziać nie ciekawie a mianowicie zbliżała się burza, nasz kierownik staną rozejrzał się i stwierdził żebyśmy się nie przejmowali "bo to i tak nas ominie, bo to idzie bokiem". Te słowa troszeczkę mnie uspokoiły ale nadal z lękiem patrzyłam w niebo.
      Minęła godzina 18 a u nas runęła zlewa, schowaliśmy się w blaszaku a wiadomo w nim było naprawdę głośno co potęgowało przerażenie że jednak pogoda nam przeszkodzi w zalaniu. Zbliżała się godzina 19 a u nasz zaczynał się na niebie pojawiać promyk nadziei bo deszczyk już tylko delikatnie kropił.
      Słoneczko się pojawiło a zaraz za nim nasz kochany beton :-)
   

 

  Tak zalaliśmy, trwało to jakieś 3 godziny w 6 osób a betonu było
25m/3  więc uważam ze wynik mamy dobry zwłaszcza ze 4 osoby robiło to pierwszy raz.

      Teraz podlewanie i trzeba się brać za bloczki :-)

3 komentarze:

  1. Witam, jak finalnie wyszedł poziom całych ław fundamentowych? Zaczynam budowę w przyszłym roku i zastanawiam się czy jest sens szalować czy lać bezpośrednio w ziemię?

    OdpowiedzUsuń
  2. Rzeczywiście szybko się z tym uwinęliście, jak na tak niedoświadczoną ekipę :D Może lepiej że troszkę się to wszystko opóźniło i był czas na sprawdzenie wszystkich zbrojeń, narożników itd. Sama nie mam jeszcze doświadczenia w budowie, ale lubię oglądać programy, gdzie pokazywane są wszystkie etapy, od przygotowania terenu, przez palowanie pod fundamenty, wznoszenie ścian, dachu, wstawianie okien i wykończenia. To niesamowite, jak w stosunkowo niewielkim czasie mogą powstać prawdziwie monumentalne budowle :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zastanawiam się z jakich szalunków korzystaliście podczas wyznaczania fundamentów? Ja niedługo zaczynam budowę swojego domu i zastanawiam się nad szalunkami od tej firmy https://serwisbudowy.pl/kategoria-produktu/szalunki/ . Z tego co czytałem to są to na prawdę wysokiej jakości szalunki, więc chyba warto jest się na nie zdecydować

    OdpowiedzUsuń